aluminium - szlachetny materiał

Przekładka Termiczna:

przekładka termiczna służy do zagwarantowania lepszej izolacji termicznej i akustycznej: taka technologia produkcji umożliwia nam uzyskanie prawidłowych i znaczących oszczędności w zakresie zużycia energii potrzebnej do ogrzania naszych domów i miejsc pracy w zimie i utrzymania w nich chłodu latem.

Ekologia:

stolarka aluminiowa stanowi produkt wysoce ekologiczny dzięki niskiemu zapotrzebowaniu na energię potrzebną do jej produkcji oraz możliwości poddania jej recyklingowi po zakończeniu użytkowania.

Trwałość:

to dzięki lekkości aluminium i jego wysokiemu stosunkowi wytrzymałości do ciężaru, stolarka aluminiowa charakteryzuje się trwałością i solidnością mechaniczną, która nie zmienia się wraz z upływem lat: z tego też powodu stolarka aluminiowa ma dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych i doskonałą trwałość.

Wszechstronność:

w przeciągu ostatnich dwudziestu lat wiele reprezentacyjnych budynków zostało wykonanych z wykorzystaniem aluminium. Systemy aluminiowych fasad zdominowały wejścia i fronty budynków publicznych. Walory architektoniczne systemów umożliwiły ich zastosowanie zarówno w nowo powstających budynkach, jak również podczas skomplikowanych i delikatnych renowacji kompleksów historycznych.