o nas

Firma ma wiodącą rolę w Grupie Agnelli. Powstała w 1994 roku, zajmuje się dystrybucją systemów profili aluminiowych produkowanych przez tłocznię Trafilerie Alluminio Alexia zarówno na rynku polskim, jak i na rynku niemieckim, a także w Europie Wschodniej.

Oferta obejmuje różnorodne rozwiązania systemowe dla branży budowlanej takie jak: okna, drzwi, drzwi balkonowe, drzwi zewnętrzne, fasady, ogrody zimowe, stałe przeszklenia i witryny sklepowe, rolety i akcesoria. W 2012 roku w celu wzbogacenia oferty kierowanej do klientów, podjęto decyzję o otworzeniu zakładu produkcyjnego dla przemysłowej produkcji okien i drzwi balkonowych.

W ten sposób firma poszerzyła swoją ofertę i odtąd Agnelli Metalli Poland jest nie tylko dystrybutorem systemów aluminiowych, ale jest także w stanie zaoferować gamę wysokiej jakości stolarki okiennej, w której zastosowano innowacyjne rozwiązania.

certyfikaty

Nasze produkty zawsze są oznakowane etykietami identyfikacyjnymi potwierdzającymi zgodność z dyrektywami europejskimi CE. Produkty Angelli Metalli Poland są certyfikowane zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi normami rynkowymi. Materiały poddawane są surowym kontrolom produkcji i w laboratorium, a obróbki realizowane są zgodnie ze specyfikacjami FPC. Akcesoria, które ulegają największemu zużyciu testowane są zgodnie z przepisami normy UNI EN14648:2008. W oparciu o wszystkie przeprowadzone kontrole jakościowe zgodnie z przepisami prawa możemy udzielać gwarancji na stolarkę aluminiową (profile, przeszklenie, malowanie i akcesoria) w zakresie izolacji termiczno-akustycznej, jednorodnej konstrukcji profilu i odporności na uderzenia.